آموزش جامع شوت های محکم و رونالدویی در فوتبال + ویدیو

چگونه شوت محکمی داشته باشیم 

شوتیدن رولادویی

چگونه شوت محکم داشته باشیم . این سوالی است که همه کسانی که با دوستان خود زمین چمن فوتبال و یا سالن ورزشی فوتسال رزرو کرده اند به دنبالش بوده اند و مسلما برای شما هم پیش آمده که بخواهید آنقدر محکم شوت کنید که دروازه بان مات و مبهوت بماند .

شاید فکر کنید که باید پاهای بسیار قوی و عضلانی داشته باشید اما لزوما اینطور نیست و این تکنیک است که باعث میشود انرژی پاهای شما کاملا به طور صحیح به توپ منتقل شود و شوت شما محکم باشد . پس با اسپورتان مگ همراه باشید تا به شما یاد بدهیم چگونه در فوتبال محکم شوت بزنید .

یادتان نرود که در انتهای متن نیز یک ویدیو قرار دادیم اما توصیه میشود حتما مراحل زیر را بخوانید :

 

قدم اول – حرکت کردن به سمت توپ

 

اولین و شاید مهم ترین مرحله برای شوت محکم و پر قدرت توپ به سمت دروازه ، حرکت کردن است . فاصله شما از توپ در ابتدا باید حدود 4 الی 6 قدم باشد . پس هنگامی که توپ در فاصله چهار الی شش قدمی شما بود به سمت آن به سرعت حرکت کنید .

شوت زدن

قدم دوم – کاشتن پای غیر تخصصی کنار توپ

 

پس از آنکه به توپ رسیدید ، پای غیرتخصصی خود (برای مثال پای چپ ) را در فاصله ای پنج انگشتی توپ قرار دهید . در تصویر زیر به فاصله بین پای سمت چپ شخص و توپ فوتبال توجه کنید .

پا در کنار توپ

قدم سوم – آوردن پای تخصصی به عقب برای ضربه زدن

 

پس از آن که به توپ رسیدید و پای غیر تخصصی خود را در کنار آن قرار دهید . حال نوبت آن است که همچون یک دسته گلف ، پای خود را عقب آورده و به توپ ضربه بزنید  . توجه داشته باشید که ضربه زدن به توپ نیز دارای نکاتی است که آن را در ادامه خواهیم گفت :

چگونه بشوتیم

نکات ضربه زدن به توپ

 

1 – هنگام دویدن و شوت زدن ضربه زدن دقیقا روبروی آن باشید . در صورت گرفتن زاویه ، توپ نیز زاویه خواهد گرفت و به گوشه دروازه خواهد رفت .

 

2- ضربه را دقیقا به وسط و مرکز توپ فوتبال وارد کنید . مرکز توپ را میتوان از روی لوگوی توپ و یا قسمتی که سوزن تلمبه در آن قرار میگیرد تشخیص دهید . برای مثال در تصویر زیر کلمه B وسط و مرکز توپ است . که توسط شخص مشخص شده و شما باید به آن ضربه را وارد کنید تا شوت محکم و دقیقی داشته باشید .

آموزش شوت زدن

3- ضربه را با قسمت میانی و مایل به داخل پا بزنید . ضربه با این قسمت از پا در عین دقت ، بیشترین انرژی را نیز به توپ وارد میکند . به تصویر زیر دقت کنید :

نقش پا در شوت محکم

قدم چهارم  – پرش پای غیرتخصصی

 

پس از آنکه ضربه محکمی به توپ وارد کردید و توپ به سمت دروازه شلیک شد ، برای حفظ تعادل و زمین نخوردن باید با پای غیر تخصصی (برای مثال پای چپ) یک پرش کوچک انجام دهید . این آخرین مرحله یک شوت محکم و قدرتمند است . به تصویر زیر نگاه کنید تا منظور از پرش کوتاه را متوجه شوید :

 

نحوه شوت کردن

جمع بندی :

دیدیم که پاهای عضلانی تنها  عامل اصلی شوت محکم و برق آسا نیست .  بلکه تکنیک نیز بسیار تاثیر گذار است . البته تاثیر پاهای قدرت مند نیز در فوتبالی حرفه ای بی تاثیر نیست . به زودی مقاله ای تحت عنوان ” تقویت عضلات پا ” برای فوتبال در اسپورتان بلاگ قرار خواهیم داد . تا آن زمان میتوانید با مشاهده ویدیو آموزشی زیر تمامی مراحل بالا را به خوبی متوجه شده و با تمرین آن فوتبالی زیبا و  پر گل در زمین های چمن فوتبال و یا سالن ورزشی فوتسال داشته باشید :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *