حرکات ورزشی برای کارمندان و پشت میز نشینان + تصویر

حرکات ورزشی مناسب برای کارمندان و پشت میز نشینان چیست ؟

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که بیشتر طول روز را پشت میز می نشینید . و کار و موقعیت و فعالیت شغلی شما و به گونه ای که است که دائما پشت یک میز نشسته اید و به مطالعه و یا کارکردن مشغول هستید ، عضلات ، ستون فقرات و اندام های شما در معرض خطر هستند. ! و شما در معرض انواع آسیب های عضلانی و مفصلی هستید . پس به شما توصیه می کنیم با انجام حرکات کششی برای کارمندان که در ادامه این مطلب از مجله اسپورتان به شما کارمندان عزیز خواهیم گفت ، کمی در محل کار خود و پشت میز ، کمی ورزش کنید و به عضلات و مفصل های خود کمی استراحت دهید . به گزارش سایت مهر نیوز ورزش در محل کار  تاثیر مستقیمی بر افزایش راندمان کاری میشود .

در این مطلب از سری مقالات ورزشی اسپورتان قصد داریم تا با معرفی 25 حرکت ورزشی ، خستگی و گرفتگی را از عضلات و بدن شما کارمندان عزیز دور کنیم . پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید .

انجام این حرکات ساده ورزشی برای شما کارکنان و کارمندان عزیز شاید نهایتا یک ربع زمان ببرد . پس تنبلی را کنار گذاشته و از همین امروز شروع به ورزش و حرکات کششی در محل کار خود کنید .

تنبلی ممنوع !

لطفا از همین لحظه که دارید این محتوای ورزشی را میخوانید ، تنبلی را کناربگذاشته و جملاتی مانند “وقت نمیکنم !” ، “حال و حوصله ندارم” ، “خسته ام” و جملات منفی این چنینی را برای همیشه کنار گذاشته و از همین امروز و یا فردا در محل کار خود ، یک ربع را به ورزش اختصاص داده تا بدنی سلامت ، همراه با روحی شاداب و با نشاط در زندگی کاری و شخصی خود ، داشته باشید .

 

ورزش ها و حرکات کششی پشت میز 

 

خب وقت آن است که این حرکاتی که تا به اینجا درباره اهمیت آن ها صحبت کردیم را به شما کارمندان عزیز معرفی کنیم . پس با ما همراه باشید .

ورزش اول ، ورزش چشم ها برای رفع خستگی

چشم های کارمندان، نسبت به دیگر قسمت های بدن ، بیشتر در معرض خطر قرار دارند و در صورتی که در هنگام کار و فعالیت طولانی مدت ، به آن ها استراحت ندهید ، دچار خشکی ، خستگی و یا ضعیف شدن می شوند . سعی کنید هر 20 دقیقه ای که به مانیتور و یا صفحه دفتر و یا کتاب خیره شدید ، با حرکاتی که خواهیم گفت کمی به آن ها استراحت دهید .

کف دستان را بر روی چشمان قرار دهید

چشم های خود را باز گذاشته ، سپس کف دو دست خود را بر روی آن ها قرار دهید . سپس به تاریکی ایجاد شده برای مدت 20 ثانیه زل بزنید . نکته مهم این حرکت آن است که هرگز با کف دستان خود ، به چشم ها فشار وارد نکنید . این کار صرفا جهت ایجاد یک محیط تاریک برای چشمان شماست . چرا که نور ها اجازه استراحت را به آن ها نمی دهند .

ورزش رفع خستگی چشم ها

به فاصله های دور و نزدیک خیره شوید

بر روی یک صندلی بنشینید . سپس انگشت خود را در فاصله 30 سانتی متری خود قرار دهید و به مدت 20 الی 30 ثانیه به آن خیره شوید . سپس به یک شی دور به فاصله 2 الی 3 متری ، به همین مدت زل بزنید . و بعد از آن همین کار را در همین مدت برای یک شی که در فاصله 4 الی 6 متری شماست انجام دهید . این حرکت را 5 بار تکرار کنید .

ورزش رفع خستگی چشم

مردمک چشمان خود را همانند تصویر زیر حرکت دهید

با انجام این حرکات ، چشم شما کارمندان عزیز از خشکی عضلات در امان میمانند . همانند این تصویر ، مردمک چشمان خود را برای مدت 30 ثانیه تمرین دهید .

ورزش برای چشمان کارمندان

ورزش دوم ، کمک از دیوار

دومین ورزشی برای رفع خستگی کارمندان این است که روبروی یک دیوار باستید ، دست ها را به اندازه عرض شانه بازکنید و سپس همانند تصویر زیر حرکات را انجام دهید . تعداد توصیه شده برای انجام این حرکات 10 بار است

ورزش برای کارمندان

ورزش سوم ، کمک از میز

حرکت ورزشی سوم ، همانند حرکت قبلی است با این تفاوت که این بار به جای استفاده از دیوار ، از میز برای انجام این حرکت استفاده می کنید . در تصویر زیر میتوانید نحوه انجام این حرکت را برای رفع خستگی شما کارمندان زحمت کش مشاهده کنید . این حرکت را نیز 10 الی 12 بار انجام دهید .

 

ورزش و حرکات کششی برای کارمندان

ورزش چهارم ، زانو بزنید !

برای مدت 10 ثانیه همانند تصویر زیر ، روی یک زانوی خود بایستید ، سپس همین حرکت را با پای دیگر خود انجام دهید . این ورزش را 5 بار انجام دهید .

 ورزش برای رفع خستگی زانو ها

ورزش پنجم ، نشته بر صندلی بچرخید !

بر روی صندلی خود به صورت صاف و بدون غوز بنشینید . سپس با دستان خود لبه میز را گرفته و بدن خود را همانند تصویر زیر بچرخانید . این حرکت را به مدت 1 الی 2 دقیقه انجام دهید . تا خستگی و کوفتگی از تن و جان شما بیرون رود .

 

حرکت کششی رفع خستگی

سخن پایانی 

در این مقاله از سری مقاله های ورزشی وب سایت اسپورتان سعی کردیم ، برای شما کارمندان عزیز ، حرکات ورزشی و کششی را آمورش دهیم . تا بتوانید با تنی سالم و ذهنی آرام به فعالیت خود در محل کار بپردازید . این مقاله به مرور زمان تکمیل خواهد شد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *