راهنمای جامع خرید کلاه شنا مناسب + دلیل استفاده از کلاه شنا

کلاه شنا مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟!

راهنمای کلاه شنا مناسب

کلاه شنا (swimming cap) ، نوعی خاصی از کلاه است که شناگران آن را به هنگام به ورود به استخر بر روی سر خود قرار میدهند . تا از نفوذ آب و کلر به موهای سر جلوگیری کنند . البته استفاده از آن دلایل بسیار دیگری هم دارد که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد . سپس به شما آموزش خواهیم داد چگونه یک کلاه شنای مناسب برای خود انتخاب کنید . پس تا آخر مطلب با ما همراه باشید .

دلایل استفاده از کلاه در شنا 

محافظت در برابر کلرین !

مهم ترین ترین دلیل استفاده از کلاه شنا محافظت پوست سر و موهای شما دربرابر کلرین موجود در آب استخر می باشد . در صورتی که به شناکردن عادت دارید و به صورت هفتگی به استخر میروید . کلرین موجود در آب استخر موهای شما را بد رنگ و شکننده خواهد کرد . برای جلوگیری از این امر حتما پس از شناکردن موهای خود را شسته و در حین آن نیز از کلاه مناسب استفاده کنید .

کلرین موجود در آب استخر

 

کمک به شنای راحت تر !

دلیل دیگر کمک به شنای راحت تر و ایمن تر است . هنگامی که کلاه شنا بر سر دارید ، موهای شما عقب نگه داشته میشود و برای دید شما مزاحمت ایجاد نمیکند . این امر به خصوص در خانم ها و آقایان با موی بلند اهمیت پیدا میکند .

شنای ایمن با کلاه شنا

 

ایمنی بیشتر در آب های آزاد !

اگرچه شنا در آب های آزاد توصیه نمیشود اما اگر با رعایت اصول ایمنی در مناطق تایید شده و امن این کار را انجام میدهید ، حتما کلاه های رنگی ترجیحا قرمز بپوشید . چرا که جت اسکی ها ، قایق ها به راحتی متوجه حضور شما میشوند و با شما برخورد نمی کنند .

 

شنا در آب های آزاد با کلاه

 

عدم آسیب به استخر !

شاید برای شما عجیب باشد اما عدم استفاده از آن به هنگام شنا باعث آسیب به استخر میشود . موهای ریخته شده از افراد ، هنگام تسویه آب به داخل فیلتر های تسویه کننده میروند و آن ها را مسدود میکند .

اسکیمر استخر

 

راهنمای انتخاب کلاه شنا مناسب

 

کلاهای مختلفی برای شنا وجود دارد انواع آن ها عبارتند از : لاتکسی ، سیلیکونی ، لیکرا

 

 لاتکسی

کلاه های لاتکسی معمول ترین جنس موجود در بازار هستند . جنس نرم و بسیار قابل انعطافی دارند و ارزان قیمت هستند . اما ممکن است افرادی به آن جنس آن حساسیت داشته باشند . در صورتی که پوست حساسی دارید خرید آن به شما توصیه نمی شود !

کلاه لاتکسی شنا

 سیلیکونی

کلاه های سیلیکونی مخصوص آن دسته از افراد است که به لاتکس حساسیت دارد .  آن ها جنس ضد حساسیت دارند اما به دلیل گران بودن سیلیکون باید هزینه بیشتری بابت آن بپردازید .

کلاه شنا سیلیکونی

لیکرا

حرفه ای ترین و البته گران ترین کلاه های شنا ، لیکرا هستند . لیکرا ها کشسانی و جذب مناسبی دارند و به خوبی باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل موهای شما میشوند .

کلاه شنا لیکرا

سخن پایانی

همانطور که دیدید انواع مختلفی از کلاه وجود دارد که شما میتوانید با توجه به هزینه آن خریداری کنید . همچنین شما میتوانید دیگر آموزش های شنا را در مجله اسپورتان مگ مشاهده کنید . در سایت دیجی صدتا نوع از آن با قیمت های گوناگون وجود دارد که از طریق این لینک میتوانید یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *