معرفی جامع و کامل مجموعه ورزشی انقلاب تهران + تصویر

معرفی باشگاه انقلاب

جاده تندرستی مجموعه ورزشی انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب یا باشگاه انقلاب نام مجموعه ای در شمال تهران است . این مجموعه در سال 1337 به نام کلوپ شاهنشاهی یا باشگاه شاهنشاهی راه اندازی شد . در سال 1357 پس از پیروزی انقلاب ، این باشگاه به سازمان تربیت بدنی واگذار شد و نام آن به باشگاه انقلاب تغییر پیدا کرد . این باشگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در منطقه شمالی تهران از آب و هوای ویژه و بسیار دلپذیری برخوردار است .

فضای این مجموعه نزدیک به یک میلیون متر مربع می باشد که جزو کم نظیر ترین مجموعه های ورزشی خاورمیانه است .

از معروف ترین قسمت های این مجموعه “جاده سلامتی” است که طرفداران بسیاری دارد . این جاده که از ضلع شمالی تا ضلع جنوبی ورزشگاه و در اطراف زمینهای گلف مجموعه قرار گرفته است ، محل بسیار مناسبی برای پیاده روی می باشد . در تصویر زیر میتوانید موقعیت این جاده را مشاهده کنید .

موقعیت جاده سلامتی

 

دیگر اماکن ورزشی مجموعه ورزشی انقلاب

 

سالن اسكواش بانوان

این سالن در سال 1373 ساخته شده است . موقعیت مکانی آن در ضلع شمالی مجموعه ، اولین خروجی سمت چپ بدنسازی بانوان قرار گرفته است . این قسمت از مجموعه دارای سه سالن اسکواش به همراه رختکن و دوش می باشد که در طبقه همکف قرار دارند .

سالن اسکواش مجموعه انقلاب

سالن اسكواش آقایان

موقعیت مکانی سالن اسکواش آقایان در ضلع شمالی باشگاه ، جنب زمین چمن مصنوعی می باشد این سالن به  600 متر مربع دارای پنج زمین اسکواش ، فروشگاه لوازم ورزشی و کافی شاپ می باشد .

اسکواش آقایان

زمین گلف

زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب تنها زمین گلف ایران محسوب میشود که مساحت آن 44 هکتار است که دارای 13 هکتار است . موقعیت آن در ضلع غربی مجموعه قرار دارد .

زمین گلف باشگاه انقلاب

استخر چهار فصل آقایان

یکی از مجهزترین استخر های کشور استخر باشگاه انقلاب می باشد که شامل مرکز تندرستی ، واليبال ساحلي ، زمين بسكتبال ، استخر كودكان و بزرگسالان ، حوضچه آب سرد ، سونای بخار و خشک می باشد .

استخر آقایان انقلاب

استخر آفتاب آقایان و بانوان

اگر بگوییم مجهزترین استخر آفتاب کشور ، مجموعه بین المللی آفتاب است اغراق نکرده ایم . این استخر که در سال 95 با زیربنای 8000 متر به بهره برداری رسید مجهز به بروزترین و جدید ترین امکانات است . شما میتوانید جدیدترین ورزش های آبی را زیر نظر برترین استادان در این مجموعه آموزش ببینید . همچنین این مجموعه دارای مرکز ماساژ با کادر حرفه ای و مجرب می باشد که آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

استخر آفتاب

چمن مصنوعی فوتبال

همچنین این مجموعه دارای زمین چمن مصنوعی برای علاقه مندان به فوتبال است . که دارای امکاناتی همچون : دوش آب گرم ، بوفه ، رختکن ، دو زمین کوچک و بزرگ می باشد .

زمین چمن فوتبال

سالن اسکیت

سالن اسکیت باشگاه انقلاب در سال 1381 به بهره برداری رسید . موقعیت این سالن در ضلع جنوبي مجموعه و نبش خيابان اصلي قرار دارد . امکانات این سالن عبارت است از : سالن هاکی ، U اگرسيو ، سالن نمایشی و سرعتی .

 

سالن اسکیت

زمین تنیس

جالب است بدانید بزرگترین زمین تنیس خاور میانه در مجموعه ورزشی انقلاب قرار دارد ! این مجموعه که قدمت آن نزدیک به 30 سال میرسد دارای 6 زمین تنیس رو باز می باشد که محل آن ضلع شمالی و جنب ساختمان اداری است .

زمین تنیس

زمین چمن طبیعی فوتبال

زمین چمن طبیعی فوتبال این مجموعه یکی از بهترین زمین های چمن است که دارای مرغوب ترین زیر ساخت های استاندارد برای فوتبال دوستان می باشد . امکانات این زمین شامل : رختکن ، سرویس بهداشتی ، دوش ، پیست دومیدانی می باشد که در سال 1365 و در ضلع جنوبی جنب استخر آقایان قرار دارد .

زمین چمن فوتبال

منبع : وبسایت رسمی مجموعه باشگاه انقلاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *